2021. aasta edukaim tervikrekonstrueerimine Kalda tn 64, Tallinn teostati peaprojekteerija Eesti Soojustusprojekt OÜ ja ehituse peatöövõtja Balti Vara Ehitus OÜ juhtimisel.

Korteriühistute 2021. aasta edukaim tervikrekonstrueerimine Kalda tn 64, Tallinn teostati peaprojekteerija Eesti Soojustusprojekt OÜ ja ehituse peatöövõtja Balti Vara Ehitus OÜ juhtimisel. Tegemist on äärmiselt keerukas objektiga nii arhitektuuriliselt kui ka majja paigaldatud tehniliste lahenduste poolest. See on väga eriline maja, mis on ehitatud mäeküljele – kaks maa-alust korrust asuvad mäekülje sees. Tervikrekonstrueerimise kogueelarve ulatus ligi 2,3 miljoni euroni ning lisaks kõigele mulle olulisele paigaldati korterelamule nutikad taastuvenergialahendused. Kogu hoone viidi üle kaugjuhitavale- ja jälgitavale süsteemile. Kortermaja Kalda tn 64, Tallinn on säästnud viie kuu jooksul ainuüksi elektriarvetelt 4500 eurot. Hoone arhitektuurilise terviklikkuse huvides tehti rekonstrueerimisel koostööd kortermaja algse arhitekti Eva Hirvesooga, kes kaasajastas kortermaja arhitektuuri ja pakkus välja värvilahenduse.

Eesti parim ühistujuht on Kristi Hannus, kes viis korraga läbi nelja kortermaja tervikrekonstrueerimise Tartumaal, Puhjas. Erakordseks teeb ühistujuhi saavutuse see, et kõik need neli kortermaja kuuluvad ühte korteriühistusse. See tähendab, et iga kortermaja oli omaette objekt oma murede ja probleemidega. Tervikrekonstrueerimise otsuseni jõudmiseks tuli ühistujuhil suhelda nelja kortermaja elanikega. Nende nelja korterelamu peaprojekteerijaks oli samuti Eesti Soojustusprojekt OÜ ja ehituse peatöövõtjaks Balti Vara Ehitus OÜ.

Pikemalt saab lugeda ka teiste kategooriate võitjate kohta Äripäevast https://www.aripaev.ee/uudised/2021/10/12/eesti-parimas-renoveeritud-kortermajas-on-paari-kuuga-juba-4500-eurot-elektrilt-kokku-hoitud

Comments are closed.