Ventilatsioon

Ventilatsioonisüsteemi renoveerimine

Kortermaja tervikliku rekonstrueerimise käigus rajatakse tsentraalne energiatagastusega sundventilatsioonisüsteem. Sisssepuhke ja väljatõmbe kanalid kinnitatakse otse olemasolevale fassaadile. Õhukanalid jäävad fassaadisoojustuse alla, ning seega silmale nähtamatuks.Igas magamistoas ja elutoas jääb välisseina sisepinnale sisspuhke plafoon. Sanruumidesse (WC ja vannituba) ja kööki paigaldatakse väljatõmbe plafoonid. Välisseinaga mittepiirnevate sanruumide korral läbib ruumi teenindav väljatõmbekanal san-bloki ja välisseina vahele jäävat ruumi. Olemasolevad vanad sanruumide väljatõmbekanalid suletakse ja isoleeritakse.

Kogu ventilatsioonisüsteem (ventilatsiooniagregaadist torustiku ja liitmimkuteni) põhineb Saksa tootja Zehnder Group Deutschland Gmbh tootesarja Comfosystems nomenklatuuril.
Olenevalt hoone tüpoloogiast ja soojustuskihi paksusest kasutatakse ümaraid kahekihilisi plastikust õhukanaleid välisläbimõõduga 75 või 90 mm või lamekanaleid mõõtmetega 37x51 mm. Fassaadialuse torustiku sisekiht on antibakteriaalsest materjalist. Ventilatsiooniagregaadina kasutatakse kõrge energiatagastuse ja madala elektrienergia kuluga Zehnder XL või Zehnder/ Paul MAXI tooteseeria tsentraalseid ventilatsiooniagregaate.

Hoone ventilatsioonisüsteem grupeeritakse vajadusel näiteks trepikodade või korruste kaupa. Ventilatsiooniseadmeid on võimalik vastavalt hoone võimalustele paigaldada nii pööningule, keldrisse, kui ka lamekatusele välistingimustesse. Kogu süsteemi on võimalik juhtida läbi sama tootja juhtautomaatika ning valikuliselt on samuti võimalus soetada juurde üle internet juhtimise ja monitoorimise lahendus.
Zehnder Group Deutschland ametlik esindaja Eestis InteliVENT OÜ.